Naše chovatelská stanice slovenských čuvačů se jmenuje Andělický dvůr, po malé vesničce v západočeském kraji kousek od Klatov. První a zatím jedinou čuvačí slečnou je naše Hessy z Borovýho Hrádku.

U nás doma byl vždy nějaký velký pes, začalo to bernskými salašnickými psy. Naše poslední fena BSP odešla  v devíti letech a my pak hledali dalšího psího kamaráda. Jako první nás zaujal slovenský čuvač.  Jeho živá povaha, temperament a oddanost rodině nás přesvědčila, že čuvač bude jasná volba. Pro Hessy jsme jeli v červenci 2013 do Borohrádku u Rychnova nad Kněžnou a od té doby je Hessy naším věrným parťákem.

Původně  jsme  nepočítali s tím, že budeme s Hessy chodit  na výstavy, nebo že  založíme  vůbec nějakou chovatelskou stanici. Postupem času jsme jako začátečníci zkusili národní výstavu u nás v Klatovech. Hessy se všem hrozně  líbila, zejména pro její mohutnou stavbu těla a velmi silný pigment,  a už to jelo …  další výstavy, rentgen kyčelních kloubů, bonitace a pak už jen vybrat  jméno chovatelské stanice 🙂

 CIMG1837CIMG2022 CIMG2697